Biztonsági elemző/Security Analyst

A csapat célja:

A Biztonsági elemző terület IT biztonsági események kivizsgálását végzi, többek között a nyílt internet irányából érkező támadások felderítését, malware tevékenységek elemzését, szenzitív adatok kiszivárogtatásának tényének megállapítását, vagy egyéb nem kívánt információbiztonsági események feltárását. Biztonsági elemző munkatársaink a vizsgálatokat automatizált és manuális eszközökkel végzik, a feltárt és beazonosított kártékony kódokat analizálására pedig egy szeparált elemző környezet áll rendelkezésükre.

A következő feladatokban számítunk Rád:

  • Bekövetkezett információbiztonsági események kivizsgálása;
  • Hordozható, valamint asztali számítógépek és szerverek vizsgálata;
  • Hálózati kommunikáció- és adatforgalom-elemzés;
  • Dokumentumok felkutatása, elemzése;
  • Adattárolók hiteles kezelése, másolat készítése;
  • Információbiztonsági incidensek elkerülésére megoldási javaslatok kidolgozása;
  • Mobile Device Security Analyst (GMOB);
  • Kártékony kód elemzés (statikus és dinamikus módszerekkel, kód-helyreállítás, anti-reverse-engineering technikák, Sandbox technológia, User Behavior Analysis);
  • Prezentáció szakmai konferenciákon.

  • Informatikai mérnöki diplomával, vagy azzal megegyező 2-3 éves szakmai tapasztalattal rendelkezel;
  • Jártas vagy az IT biztonsági alapismeretekben és van érzéked az IT és hálózati ismeretekhez (operációs rendszerek, hálózati protokollok, stb.);
  • Rendelkezel IT biztonsági minősítéssel (CEH/OSCP/OSCE/CHFI/SANS, stb.);
  • Jártas vagy a script nyelvekben és
  • képes vagy a precíz, önálló munkavégzésre, és csapatban is szeretsz dolgozni.

Ami nálunk előnyt jelent:

  • Üzemeltetési, hálózati vagy IT biztonsági rendszermérnöki gyakorlat;
  • Programozási ismeretek;
  • Script nyelvek ismerete;
  • IT biztonsági minősítések;
  • CEH/OSCP/OSCE/CHFI/SANS minősítés és gyakorlat;
  • B kategóriás jogosítvány.

Amire nálunk számíthatsz:

  • Hosszú távú munkalehetőség Magyarország kibervédelmét ellátó szervezetnél.
  • Nemzetközi együttműködésben való részvétel.
  • Szeléskörű tapasztalatszerzési lehetőség.
  • Szakirányú továbbképzéseken és szakmai konferenciákon való részvétel.
  • Fiatalos és lendületes csapat.
  • Home Office lehetőség.

https://nbsz.gov.hu/karrier oldalon keresztül online jelentkezés link kitöltésével és ezzel párhuzamosan egy magyar nyelvű önéletrajz megküldésével lehet a hr@nbsz.gov.hu email címre, a tárgyrovatban kérjük megjeleníteni: „Biztonsági elemző 2021 Óbudai Egyetem ÁB tavasz” jeligét.

Nemzetbiztonsági Szakszolgálat

Magyarország

Lóga Nikoletta, Török István

hr@nbsz.gov.hu
+36306982803, +36306982875