Incidenskezelő munkatárs

A csapat célja:

Az NBSZ NKI Nemzeti CSIRT csapata végzi el a beérkezett jelzések azonosítását, azok eljárásrend szerinti besorolását, valamint a hibajegykezelő rendszerben történő rögzítését. Mindezek mellett L3 szintre eszkalálja a súlyos és kritikus incidenseket, valamint adminisztratív támogatást nyújt az incidenskivizsgálási tevékenység során. Folyamatosan kapcsolatot tart a hazai és külföldi partnerekkel, fogadja a jelzéseket, kérés esetén javaslatokkal látja el az NBSZ NKI ügyfeleit, valamint a felhasználókat.

A következő feladatokban számítunk Rád:

  • Biztonsági események részletes elemzése;
  • Incidensek rögzítése a hibajegykezelő rendszerben;
  • Kapcsolattartás a partnerekkel;
  • Beérkező adatok elemzése, feldolgozása;
  • Megoldási javaslatok előkészítése;
  • Az NKI szakrendszereinek kezelése;
  • Rendszeres jelentések előkészítése;
  • Aktuális sérülékenységek és fenyegetettségek feltárása, majd magyar nyelven történő publikálása.

  • Jártas vagy az IT biztonság világában;
  • Jó kommunikációs készség és ügyfélközpontúság jellemez;
  • Alapos, analitikus szemléletmóddal rendelkezel;
  • Képes vagy a precíz, önálló munkavégzésre, és csapatban is szeretsz dolgozni;
  • Felhasználói szintű MS Office ismeretekkel bírsz.

Ami nálunk előnyt jelent:

  • Üzemeltetői ismeret;
  • Felsőfokú végzettség;
  • Haladó szintű angol szövegértési (írásban) és informatikai biztonsági szaknyelv ismeretekkel bírsz;
  • Gyakori informatikai biztonsági kockázatok ismerete;
  • Jó fogalmazási készség.

Amire nálunk számíthatsz:

  • Hosszú távú, stabil munkalehetőség Magyarország kibervédelmét ellátó szervezetnél.
  • Nemzetközi együttműködésben való részvétel.
  • Széleskörű tapasztalatszerzési lehetőség.
  • Szakirányú továbbképzéseken és szakmai konferenciákon való részvétel.
  • Fiatalos és lendületes csapat.
  • Home Office lehetőség.

https://nbsz.gov.hu/karrier oldalon keresztül online jelentkezés link kitöltésével és ezzel párhuzamosan egy magyar nyelvű önéletrajz megküldésével lehet a hr@nbsz.gov.hu email címre, a tárgyrovatban kérjük megjeleníteni: „Incidenskezelő munkatárs 2021 Óbudai Egyetem ÁB tavasz” jeligét.

Nemzetbiztonsági Szakszolgálat

Magyarország

Lóga Nikoletta, Török István

hr@nbsz.gov.hu
+36306982803, +36306982875