Informatikai Biztonsági Rendszermérnök

A csapat célja:

Az NBSZ NKI egyes kiemelt jelentőségű állami rendszerek esetében informatikai biztonsági szolgáltatásokat nyújt, amelynek keretein belül az érintett rendszerek biztonsági fejlesztéseinek támogatása, a biztonsági infrastruktúra eseményeinek azonosítása, nyomon követése és kezelése is megvalósul.

A következő feladatokban számítunk Rád:

  • Informatikai fejlesztések biztonsági kockázatainak azonosítása, és kezelésének támogatása, valamint az előírt biztonsági követelmények technológiai szintű meghatározása;
  • Informatikai fejlesztések során a kontroll követelmények alkalmazásának nyomon követése (dokumentációk és tesztelés alapján) és támogatása;
  • Információbiztonsági infrastruktúra-fejlesztések támogatása (pl. biztonsági monitoring megoldások bevezetése, konfigurálása, továbbfejlesztése);
  • Hibák és biztonsági események azonosítása és elemzése, közvetlen és közvetett kiváltó tényezők azonosítása;
  • Szoros munkakapcsolat kialakítása a fejlesztőkkel és az informatikai biztonsági szakterülettel.

  • Jártas vagy az IT biztonság világában;
  • Átfogó ismeretekkel bírsz az informatikai rendszerek védelmét biztosító infrastruktúra-elemekről (határvédelem, végpontvédelem, hozzáférésvédelem, naplózkezelés, stb.);
  • Ismered a gyakori informatikai biztonsági kockázatokat (sérülékenységek, fenyegetések) és ezek kezeléséhez szükséges módszereket;
  • Képes vagy a precíz, önálló munkavégzésre, és csapatban is szeretsz dolgozni.

Ami nálunk előnyt jelent:

  • Informatikai biztonsági rendszerelemek integrációjában, üzemeltetésében szerzett tapasztalat;
  • Üzemeltetői ismeret;
  • Felsőfokú szakirányú végzettség és/vagy releváns technikai biztonsági képesítés.

Amire nálunk számíthatsz:

  • Hosszú távú, stabil munkalehetőség Magyarország kibervédelmét ellátó szervezetnél.
  • Nemzetközi együttműködésben való részvétel.
  • Széleskörű tapasztalatszerzési lehetőség.
  • Szakirányú továbbképzéseken és szakmai konferenciákon való részvétel.
  • Fiatalos és lendületes csapat.
  • Home Office lehetőség.

https://nbsz.gov.hu/karrier oldalon keresztül online jelentkezés link kitöltésével és ezzel párhuzamosan egy magyar nyelvű önéletrajz megküldésével lehet a hr@nbsz.gov.hu email címre, a tárgyrovatban kérjük megjeleníteni: „Informatikai biztonsági rendszermérnök 2021 Óbudai Egyetem ÁB tavasz” jeligét.

Nemzetbiztonsági Szakszolgálat

Magyarország

Lóga Nikoletta, Török István

hr@nbsz.gov.hu
+36306982803, +36306982875