Elemző mérnök

Dolgozz a magyar villamosenergia-iparban egyedülálló cégnél, mely felelős a villamos energia nemzeti és regionális szinten történő szállításáért, a nagyfeszültségű hálózati infrastruktúra fejlesztéséért és üzemeltetéséért, valamint a rendszeregyensúly fenntartásáért. Egy folyamatosan fejlődő iparágban szerezhetsz értékes tapasztalatot, egy olyan piaci szereplőnél, amely egyedülálló rálátással rendelkezik a teljes iparág működésére.

Itt a lehetőség, hogy megismerd az egész iparág működését. Egy magasabb látószögből, magasabb fókuszból, elemzői szemüvegen keresztül. A munkád során a jövőbeli piacfejlesztési és működtetési irányok meghatározásában Te is aktívan részt tudsz venni.

Most itt a lehetőség, hogy csatlakozz hozzánk!

AZ ALÁBBI FELADATOKBAN SZÁMÍTUNK RÁD

  • Ha a rendszerszintű szolgáltatásokhoz kapcsolódó feladatkör áll hozzád közelebb:
  • A magyar villamosenergia-rendszer flexibilitásának elemzése, a rendszerszintű szolgáltatások, szabályozási tartalékok hosszú távú rendelkezésre állásának elemzése, a rendszerszabályozhatóság (flexibilitás) növelési lehetőségeinek vizsgálata.
  • A villamosenergia-rendszer egyensúlyban tartásához szükséges tartalék kapacitások meghatározása és a méretezés módszertanának fejlesztése.
  • A megújuló energiaforrásból nyert energiatermelés műszaki korlátainak meghatározása.
  • Új technológiák (tárolók, megújulók) villamosenergia-rendszerbe integrálásának vizsgálata.
  • A rendszer-együttműködésből eredő, a magyar villamosenergia-rendszerrel kapcsolatos nem időkritikus elemzések, vizsgálatok, műszaki számítások végzése.
  • Rendszerirányítás és piacfejlesztési projektek előkészítő szakaszában döntéselőkészítő elemzések készítése, módszertanfejlesztések kidolgozása.
  • Rendszerirányítás és piacfejlesztési projektek utókövető elemzéseinek elkészítése, további potenciális fejlesztési irányok kijelölése.
  • Ha az átviteli hálózathoz kapcsolódó feladatkör áll hozzád közelebb:
  • Az átviteli hálózat fizikai áramlásainak vizsgálata, összefüggések feltérképezése, a kulcsparaméterek vizsgálatához szükséges monitoringrendszer felállítása, a saját és európai hálózati üzemállapot-előrejelzések pontosságának mérése;
  • Határkeresztező kapacitások kihasználtságának elemzése;
  • Európai áramlás alapú (flow-based) piacösszekapcsolás átviteli hálózatra gyakorolt hatásának elemzése;
  • A közép-európai régióban koordinált üzembiztonsági számításokhoz kapcsolódó elemzések készítése, beavatkozások gyakoriságának és költségének elemzése;

TÉGED KERESÜNK, HA AZ ALÁBBIAKKAL RENDELKEZEL

  • villamosmérnöki vagy energetikai mérnöki végzettség;
  • angol nyelv B2 olvasás/írás/társalgási szintű ismerete;
  • magabiztos felhasználói szintű számítástechnikai ismeretek (Word, Excel, Power Point, Outlook);
  • kiváló probléma felismerő és megoldó képesség;
  • analitikus, rendszerközpontú gondolkodás;
  • hatékony és gyors tanulási készség,
  • precizitás, önálló, kitartó munkavégzés.

ELŐNNYEL INDULSZ, HA

  • szereztél már tapasztalatot a villamosenergia-iparágban
  • hálózatmodellezési ismeretekkel bírsz, pl.: PSS/E
  • ismered és önállóan tudod használni az alábbi programnyelveket: Python, MATLAB, VBA

AMIT SZÁMODRA NYÚJTUNK:

  • teljes munkaidő, rugalmas munkarend
  • stabil, hosszútávú munkalehetőség egy biztos lábakon álló, fejlődő iparágban
  • hibrid munkavégzés: irodánkban vagy akár otthonról is dolgozhatsz
  • szakmailag nagy tudású, nyílt és támogató csapat részese lehetsz
  • versenyképes alapbér mellett ösztönző teljesítménybónusz rendszer és széleskörű béren kívüli juttatások (13. havi fizetés, cafeteria, Medicover egészségbiztosítási csomag, áramdíj kedvezmény, céges telefon magán használatra is, stb.)
  • önfejlesztési lehetőség a szakmai képzéseken túlmutatóan is
  • ha szeretsz sportolni, a MAVIR Sport Egyesület számos lehetőséget kínál (vitorlázás, sí, fallabda és még sok minden más)

MUNKAVÉGZÉS HELYE:

  • Budapest III. kerület Anikó utca 4.​​​​​​​
  • Home office

Az álláshirdetésre a karrier@mavir.hu email címen (Tárgy: Portal_Elemző mérnök ) várjuk jelentkezését fényképes önéletrajzzal, motivációs levéllel és bérigény megjelölésével.

A MAVIR ZRt. Toborzással és kiválasztással kapcsolatos adatkezelési tájékoztatója a MAVIR ZRt. honlapjának adatvédelmi aloldalán található (https://www.mavir.hu/web/mavir/adatvedelem).