Techtra Zrt

Techtra Zrt

1113 Budapest, Dávid Ferenc utca 4-6

Zsuzsanna Szőke
+36301783588
szoke.zsuzsanna@techtra.hu
0 aktív álláshirdetés

A TECHTRA Technológiai Transzfer Intézet célja, hogy új, többcélú technológiákat fejlesszen és szakértői támogatást nyújtson. Fókuszterületei a mesterséges intelligencia, az autonóm rendszerek, a modern anyagok és gyártástechnológiák, valamint az energetika.

A TECHTRA Technológiai Transzfer Intézet küldetése, hogy mindezt ipari kutatásfejlesztéssel, tanácsadással és állami koordinációs feladatokkal érje el, hidat képezve az érintett szereplők között.

A TECHTRA Technológiai Transzfer Intézet a többcélú technológiák terén történő együttműködéssel és fejlesztéssel kíván hozzájárulni a magyar ipar versenyképességének növekedéséhez és az innovációs képesség megerősítéséhez. Ezen túlmenően az intézet fő törekvése, hogy megfelelő platformot biztosítson a hazai és nemzetközi tudástranszferhez, és a hazai tudás megfelelő felhasználásához is hozzájáruljon egy új, innovatív szakmai és gazdasági környezetben.

A TECHTRA Kutatási és Fejlesztési Divízió fő profilja a többcélú fejlesztési tevékenységek és kutatások megvalósítása, továbbá hazai projekteken és platformokon keresztül történő koordinációja. A divízió olyan kutatási területekre összpontosít, mint a mesterséges intelligencia, az autonóm rendszerek, az energia, a modern anyagok és azok gyártástechnológiái. A Kutatási és Fejlesztési Divízió feladatai közé tartozik a többcélú ipar K+F technikai támogatása, a kutatóhelyekkel való kapcsolattartás, valamint a nemzeti innovációs platformokhoz való hozzájárulás.

A TECHTRA Kutatási és Fejlesztési Divízióján belül a mesterséges intelligencia (MI/AI) terület munkája a közvetlen igények kielégítésére irányul, szakmai tanácsadásra és fejlesztési szolgáltatásokra összpontosítva. A TECHTRA Kutatási és Fejlesztési Divíziója egy átfogó MI-szolgáltatáscsomagot kínál a tanácsadástól kezdve (döntéselőkészítés és támogatás) egészen a fejlesztési szolgáltatásokig (gyakorlati megvalósítás) holisztikus megközelítést biztosít az MI-kapacitások hatékony kihasználásához. A szakmai tanácsadás keretében a divízió szakértelemmel tud szolgálni olyan megoldásokban, mint például a környezetérzékelés és a helyzetfelismerés javítása autonóm robot- és érzékelőrendszerek számára. Emellett kiemelkedő színvonalon biztosít támogatást a mesterséges intelligencia által vezérelt döntéstámogatási funkciók terén, mint az erőforrás-elosztás, a küldetés- és útvonaltervezés, valamint az operációkutatás. Az MI-alapú adatelemzés a tanácsadói tevékenysége egy másik aspektusát képezi, mint a piaci szegmentáció, az érzelemelemzés, valamint a konverziós és elvándorlási arányok előrejelzési modelljei. A TECHTRA szakértelme kiterjed a gyakorlati fejlesztésre is a korábban említett MI-tartományokban. Ez azt jelenti, hogy a divízió nemcsak stratégiai útmutatást nyújt, hanem aktívan részt vesz a fejlesztési folyamatban is.

A TECHTRA a partnereivel szoros együttműködésben gazdag szakértelmet és támogatást nyújt az additív gyártási technológiák bevezetését célzó vállalkozások és szervezetek számára. A Kutatási és Fejlesztési divízió szakértőkkel együttműködve értékes szolgáltatások sorát biztosítja a különböző igények kielégítésére. Kiválóan teljesítenek a fém L-PBF/SLM-módszerrel történő nyomtatásban, biztosítva az alkatrészek pontos és hatékony előállítását; a minőségbiztosítás és a validálás szolgáltatásaik központi elemei, amelyek garantálják a gyártott alkatrészek megbízhatóságát és pontosságát. A TECHTRA tanácsadói szolgáltatásai kiterjednek a 3D nyomtatók kiválasztásában és beszerzésében való támogatásra, biztosítva a vállalkozások igényeihez igazodó, megalapozott döntéshozatalt. A szakmai képzés egy másik kiemelt szolgáltatás, amely biztosítja az additív gyártástechnológiában rejlő lehetőségek teljes körű kiaknázásához szükséges készségeket.

A TECHTRA autonómia területén végzett kutatásai a robotikára és az autonóm rendszerekre összpontosítanak, amelyek létfontosságú szerepet játszanak a feltörekvő technológiák létrehozásában. Az intézet elsődleges érdeklődési területei közé tartoznak a földi és légi autonóm járművek, továbbá a különböző robotikus platformok. Kiemelkedő terület az egyedi, innovatív drón alkalmazások és a hozzá kapcsolódó magas integráltságú beágyazott vezérlő rendszerek fejlesztése.

A TECHTRA Tudás-, és Technológiatranszfer Divíziója kulcsszerepet játszik a világ élvonalába tartozó kettős felhasználású innováció támogatása terén, aminek a keretében közvetít a tudásbázisok és az üzleti szektor között. A divízió technológiai fókuszpontjai közé soroljuk az autonóm rendszereket, a mesterséges intelligenciát és az additív gyártást. Feladatkörükbe tartozik a saját kutatási eredmények kezelése, technológiai elemzések és átvilágítások készítése, piackutatás, innovációt erősítő tevékenységek koordinálása, döntéshozóknak szóló gazdasági és egyéb elemzések készítése.
A Tudás-, és Technológiatranszfer Divízió (TTTD) célja, hogy áthidalja a tudásbázisok, valamint az üzleti szektor közötti szakadékot, elősegítve a pozitív változásokat. A TTTD tevékenységei számos területre kiterjednek többek közt átvilágítást, kapacitásfelmérést, üzleti hálózatépítést, adatelemzést, jövőkutatást, tanácsadást, valamint a projektjeinkhez kapcsolódó forrásbevonást is végez. A TTTD ennek keretében K+F együttműködések koordinálására, tudományos rendezvényeken, konferenciákon való részvételre, valamint a védelmi K+F és az innováció szereplői közötti együttműködés elősegítésére helyezi a legnagyobb hangsúlyt. A divízió támogatja a pályázati tevékenységeket, növelik az innovációs tudatosságot és koordinálja a piacot támogató szakértői hálózat kialakítását is. Ezen felül közreműködik új nemzetközi partnerek felkutatásában, valamint az ehhez kapcsolódó megállapodások előkészítésében.
Összességében a TTTD az üzleti szektor és tudásbázisok közötti szakadék áthidalását támogatja különböző tevékenységekkel, mint például átvilágítás, üzleti hálózatépítés és projektek koordinálása. Emellett aktívan kutat új nemzetközi együttműködési lehetőségeket.
A divízió két csoportjának lebontása, rövid bemutatása, fókuszpontjai:
a. Trendkutatás és iparstatisztika csoport:
i. A csoport feladata, hogy a hazánkban és nemzetközi színtéren elérhető iparstatisztikai adatokat naprakészen kövesse, azokból vezetői és megrendelői igények szerint elemzéseket, kimutatásokat, a jövőre vonatkozó trendeket mutasson be.
b. Scouting és OpenLab csoport
i. Bemutatkozó szöveg: A csoport feladat, hogy a transzfer tevékenység során a szereplők közötti interakciókat elősegítése és menedzselje. Ezen felül ellát értékelési és átvilágítási tevékenységet a vállalat fókuszterületéhez kapcsolódóan.