Senior Pénzügyi Elemző

Feladatok

    • Kontrolling rendszer (riportok és folyamatok) kiépítése és fejlesztése, működtetése
    • Belső és külső riporting
    • Közreműködés a tervezésben, költségvetés elkészítésében (forecast és budget
    • Részvétel a rövid és hosszú távú költség és létszámtervezésben
    • Részvétel a havi, negyedéves és éves zárási folyamatokban, könyvvizsgálat támogatása
    • Heti, havi, éves tényadatok és beszámolók, terv-tény elemzések készítése, elemzése
    • Költséghely struktúra kialakítása és működtetése
    • Általános KPI rendszer bevezetése és értékelése
    • Anyagköltségek és készletszintek elemzése, felügyelete
    • Aktív részvétel az ERP rendszer bevezetésében és működtetésében.
    • Egyéb a felettestől kapott, ad-hoc jellegű feladat elvégzése
    • Pénzügyi modellek fejlesztése benchmarking és folyamat elemzés útján
      • Negyedéves és éves nyereség előrejelzése
      • Költségvetési projekciók előkészítése
      • Jelenlegi pénzügyi helyzet elemzése és jelentése
      • Historikus pénzügyi adatok alapos kutatása
      • Befektetési lehetőségek feltárása, kockázatok és lehetőségek bemutatása
      • Hosszú távú pénzügyi tervezésben való részvétel a CFO-val és az vezetőségi csapattal
      • Várható és tényleges eredmények összehasonlítása és az javításra szoruló területek azonosítása
      • Részvétel a költségvetésben (társososztályok és projektek számára)
      • Számviteli tranzakciók áttekintése az adatpontosság érdekében
      • Pénzügyi irányelvek kialakítása
      • Pénzügyi információk és befektetési döntések bizalmas kezelése

Elvárások

  • 5+ év hasonló munkakörben eltöltött tapasztalat
  • Mérlegképes könyvelői végzettség
  • Legalább középfokú aktív angol nyelvtudás
  • Magas szintű Excel ismeret
  • Montonitástűrés, logikus, analitikus gondolkodás

Előny

  • ERP rendszerek ismerete
  • Tapasztalat BI eszközökkel, IT affinitás

Amit ajánlunk

  • Szakmai fejlődési lehetőséget egy innovatív hazai fejlesztőcégnél
  • Folyamatos és azonnali visszajelzést a munkádról, támogató közeget
  • Versenyképes fizetést
  • Home office lehetőséget
  • Fiatalos, dinamikusan fejlődő, sikeres csapatot, baráti légkört

Munka Típusa

1-3 év tapasztalattal

Munkavégzés helye

Budapest, Budapest

Asura Technologies Zrt.